امام جمعه سرعین:

بخش دولتی باید شرایط را برای مردم فراهم کند

امام جمعه سرعین گفت: تاکیدمقام معظم رهبری برا مشارکت مردم در شعار سال است، نه اینکه منتظر دولت بمانند. باید مردم با مشارکت حداکثری داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «افق سرعین»،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد شیرعلیپورامام جمعه سرعین در خطبه‌های نمازجمعه این هفته به شعار سال اشاره کرد و گفت:مقام معظم رهبری بعد از گذشت ۴ سال باردیگر موضوع جهش در تولید را به عنوان شعار سال قرار دادند، امام این بار تاکید بیشتری داشتند بر مشارکت مردم در تحقق این جهش تاکید آقا بر مشارکت مردم بود.

وی گفت: نمی شود آستین را بالا بزنیم و منتظر بخش دولتی ماند بخش دولتی باید شرایط را برای ورود مردم در بخش‌ها و عامل‌های مختلف فراهم کنند گاهی اوقات این بانک‌ها در این موضوع بسیار کارشکنی می‌کنند در جهش تولید و افزایش تولید کوتاهی و مانع‌تراشی‌ها می‌کنند.

امام‌جمعه سرعین با اشاره به جنگ رسانه ای افزود:  امشب شب ضربت خوردن امام علی (ع) است که در محراب نماز، در محراب عبادت توسط ملعون ضربتی بر مبارکشان وارد شد، وقتی این خبر به بخشی از مردم رسید بخصوص مردم شام اولین واکنش اینها به این خبر این بود که مگر علی نماز می‌خواند که در محراب ضربت خود بخشی از مردم می‌گفتند مگر علی نماز می‌خواند.

شیرعلیپور گفت: در زمان معاویه آن‌قدر تبلیغات و تغییر ذهنیت شده بود نسبت به امیرالمؤمنین، معاویه در میدان جنگ نمی‌توانست کاری بر امام علی انجام دهد، به همین دلیل از طریق تبلیغات اقدام به جنگ با امام علی (ع) اقدام می‌کرد.

وی ادامه داد: پیراهن خونین عثمان را علم کرد و امیرالمؤمنین را متهم‌کردند و در این انبوه تبلیغات امیرالمؤمنین را نشناختند، و الان هم همین‌طور جنگ رسانه‌ای است همان اتفاقات که در زمان امام علی(ع) انجام شد، الان به‌مراتب بدتر و سخت از آن انجام می‌شود.

امام‌جمعه سرعین گفت: معاویه از امیرالمؤمنین و اولادش یک تصویر منفور و مخدوش در ذهن‌ها ایجاد کرد شخص اهل شام وارد مدینه شد، امام را دید گفت ایشان کی هستند گفتند ایشان حسن بن علی بن ابی‌طالب در دلش چنان کینه و نفرت داشت و شروع کرد در مقابل حضرت دشنام داد حضرت فهمید اهل فریب است و تحت تأثیر تبلیغات مسموم  معاویه قرار گرفته است.

شیرعلیپور گفت: الان فضای مجازی پر شده از تبلیغات پیشرفته تر از تبلیغات معاویه از مسئولین گرفته از نظام از انقلاب اسلامی و با امپراطوری عظیم رسانه ای تبیین نا امیدی و یاس در جامعه انجام می شود، از هر کار مثبتی که در کشور انجام می شود اینها از طریق رسانه هایشان به مردم القاع می کنند که بی فایده است و فایده ای ندارد.

وی افزود: شخصی در ظاهر لباس امیرالمؤمنین در شهر جنایتی کرد، اموال و و دارای مردم رو برد بعد که دستگیرش کردند، پیرمردی آمد و یک ضربه ای زد و گفت این ضربه بخاطر مال رفته من نیست این بخاطر اینکه باعث شدی من چند ساعتی من به مولایم بد بین شوم، امروز ما خودمون حواسمون باشه، امروز برای خرید یک وسایل خانه اینهمه تحقیق میکنیم، ولی برای اخبار های که به دین و کشور و دیانت ما مربوط می شود انقدر ساده انگارانه عمل می کنیم.

امام جمعه سرعین در ادامه گفت: جمهوری اسلامی در اوج قدرت، اقدار و شکوه است و باز هم بخاطر اینکه رسانه دشمن شبانه روزی تلاش می کند برای کمرنگ کردن اقدار کشور است، امروزه دشمن در گوشی های ما است و تعیین میکند کی و چگونه خبر ها را دنبال کنیم و طبق خواسته هایشان اقدام کنیم.

انتهای خبر/