همزمان بافرارسیدن اولین شب قدر صورت گرفت؛

راز و نیاز مردم سرعین در اولین شب قدر

اهالی شهرستان سرعین در اولین شب قدر با حضور در مسجد صاحب الزمان (عج) به احیای شب قدر و راز و نیاز با پروردگار خود پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «افق سرعین»، با فرا رسیدن شب ۱۹ ماه مبارک رمضان که اولین شب قدر محسوب می‌شود؛ اهالی شهرستان سرعین با حضور خود در مسجد صاحب الزمان (عج) به راز و نیاز و خلوت با پروردگار خود پرداخته و با ذکر مصیبت و انجام عزاداری در شب ضربت خوردن مولای عالمیان حضرت علی(ع)، ارادت خود را به مقام والای حضرت نشان دادند.

در این مراسمات مساجد مرکز شهر و همچنین مساجد روستاهای سرعین با انجام اعمال شب قدر از قبیل: قرائت دعای جوشن کبیر، قرآن به سر، قرائت قرآن، مناجات خوانی و احیای شب قدر از خداوند منان طلب عفو و بخشش کردند.

در جریان این مراسمات امام جمعه شهرستان سرعین حجت الاسلام شیرعلیپور با اشاره به، جایگاه حضرت علی (ع) در روایات و قرآن کریم گفت: خداوند تبارک و تعالی در آخرین آیه سوره یس می فرمایند: “فَسُبْحَانَ الَّذِی بِیَدِهِ مَلَکُوتُ کُلِّ شَیْءٍ وَإِلَیْهِ تُرْجَعُونَ” یعنی: پس منزه و پاک است خدایی که (ملک و) ملکوت هر موجود به دست (قدرت) او و بازگشت شما همه خلایق به سوی اوست.

وی گفت: این شب با فضیلت‌ترین شب سال است که با امور مهم و باعظمتی همانند نزولِ اجمالی قرآن، تقدیر و تعیین سرنوشت‌ها، تدبیر و برنامه‌ریزی‌های جدید و نزول جبرئیل و فرشته‌ها همراه است و شب نزول رحمت الهی و آمرزش گناهان بوده و در آن شب، فرشتگان بر زمین فرود می‌آیند. طبق برخی از روایات شیعه، مقدرات انسان‌ها به امام زمان (علیه‌السلام) عرضه می‌شود.

انتهای خبر/